Archivácia sociálnej agendy

Archivácia sociálnej agendy

Poslaťod omaluska » 19 Nov 2011, 09:16

Dobrý deň. Zaujímalo by ma skúsenosti pri odovzdávaní sociálnej agendy klientov /DSS/ do registratúrneho strediska, konkrétne vecné skupiny, registratúrne značky a lehoty uloženia. Ďakujem.
omaluska

Re: Archivácia sociálnej agendy

Poslaťod Prohuman » 19 Nov 2011, 17:57

Dobrý deň,
v novembri 2011 sa konala konferencia v Skalici ktorá sa venovala téme ,,Sociálne služby v regióne 2 - Administrácia a riadená dokumentácia v sociálnych službách“: http://prohuman.sk/socialna-praca/konfe ... h-sluzbach . Príspevky a zborník z uvedenej konferencie nájdete v krátkej dobe na stránkach časopisu Prohuman.

K Vašej otázke hľadáme prispievateľa, ktorý by Vám vedel bližšie poradiť.

S pozdravom

Prohuman
Prohuman
Administrátor

Poslaťod dlugi » 22 Nov 2011, 15:36

Dobrý deň,

na Vašu otázku týkajúcu sa spracovania sociálnej agendy klientov /DSS/ do registratúrneho strediska, konkrétne vecné skupiny, registratúrne značky a lehoty uloženia, Vám odporúčam pozrieť sa na stránku Ministerstva vnútra SR, v časti - Verejná správa / Archívnictvo, správa registratúry a heraldika / Správa registratúry http://www.minv.sk/?sprava-registratury a tu si vyberiete vzorový registratúrny plán pre Váš subjekt, podľa ktorého sa členia jednotlivé spisy do vecných skupín, a ktorý im určuje registratúrnu značku, znak hodnoty a lehotu uloženia.
dlugi

Poslaťod omaluska » 23 Nov 2011, 12:29

Dobrý deň. Tú stránku MV SR poznám. Mne sa jedná skôr o takúto vec. Máme registratúrny poriadok aj registratúrny plán. Sociálny úsek má pridelenú vecnú skupinu s registratúrnou značkou, napr.E. Ďalej je to rozvetvené na EA – sociálna evidencia, EH – rozhodnutie o ústavnej výchove .... . Iný úsek napr. zdravotný má vecnú skupinu, napr F a potom FA – zdravotnícka evidencia, FB – ošetrovateľská starostlivosť klientov. Ďalší úsek výchovný má vecnú skupinu H a potom HA je špeciálno-pedagogická dokumentácia. Čiže ten klient sociálnej služby je rozhádzaný vo viacerých vecných skupinách, v rôznych druhoch spisov, ktoré sú stále živé, dopĺňajú sa a odovzdávajú sa do registratúrneho strediska až keď klient odchádza alebo umrie a zostáva tam 20-45 rokov so znakom hodnoty A alebo s obmedzeným prístupom. Keďže sa plánuje elektronická registratúra, či sa nedajú tie spisy klientov nejako zlúčiť v rámci tvorby spisu /novela 395/2002 – zákon 41/2011 o archívoch a registratúrach/. Určité náznaky sa javia aj z pohľadu konferencie o administrácii z októbra 2011. Zmeny by sa asi mali premietnuť v registratúrnom pláne, ktorý bude aktuálnejší. Ak má niekto s týmto skúsenosti budem rada. Zatiaľ je všetko v pohode. Ďakujem
omaluska

Poslaťod dlugi » 28 Nov 2011, 14:04

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, o aké zariadenie ide, pretože ako píšete máte registratúrny plán členený podľa vecných skupín a vy by ste chceli, aby pod jedným menom (jednou "zložkou klienta") bolo uložené všetko, všetky činnosti?
dlugi

Poslaťod omaluska » 17 Dec 2011, 17:29

Dobrý deň. Prepáčte, že odpovedám tak neskoro. Bola som na školení o registratúre a archivácii. Pochopila som, že niektoré moje otázky vyrieši tvorenie spisu po novom. Ďakujem za ochotu. Pekný večer. :)
omaluska

Späť na Správa registratúry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia